arrow-alt-down arrow-down arrow-left-large arrow-left arrow-right-large arrow-right arrow-up chevron close expand link

1 Mayıs Dünya Emekçi ve Dayanışma Bayramı Kutlu Olsun!

Dünya Emekçi ve Dayanışma Bayramı olarak bilinen ve 1 Mayıs’ta kutlanan Uluslararası İşçi Bayramı, 80'den fazla pek çok ülkede resmi tatil olarak kabul edilmektedir. İşçilerin emek, dayanışma ve birlik mücadelelerini kutlamak, haklarını geliştirmek ve uluslararası işçi hareketini teşvik etmek için Türkiye’de ilk kez 1923’te resmî olarak kabul edilmiştir.

Öte yandan Dünya İş Sağlığı ve Güvenliği Günü de iş kazalarının ve meslek hastalıklarının küresel çapta önlenmesini teşvik etmek amacıyla her yıl 28 Nisan'da kutlanmaktadır.

İş yerinde sağlık ve güvenliğin önemini küçümsememeliyiz. Tüm işverenler, sağlık ve güvenlik uygulamalarını eksiksiz bir şekilde yapmalı ve işle ilgili yaralanmaları en aza indirerek işçilerin zihinsel ve fiziksel sağlıklarını her zaman korumalıdır. Böylece işletmeler, çalışan güvenliğine önem vererek, iş yerlerinin daha verimli ve üretken olmasına olanak sağlarlar.

Mesleki hastalıklar, yaralanmalar ve kazalar nedeniyle her yıl milyonlarca kişi kaybedilmektedir. İşverenler, sağlık ve güvenliğin önemini ve bunların sonuçlarını gözlemlemelidir. Çalışanlar maaş kaybı, sağlık giderleri, işsizlik ve sağlık üzerinde uzun süreli etkilerle karşı karşıya kalarak mağdur konumuna gelmektedir. Öte yandan işverenler ise kâr ve itibar kaybı, hasarlı iş ekipmanı, para cezası ve tazminat talepleri ile karşılaşabilmektedir. İşverenler ayrıca tüm çalışanlara, özellikle de işe yeni başlayanlara sağlık ve güvenlik eğitimi, risk değerlendirmeleri ve güvenlik programları sağlamalıdır.

Aynı zamanda doğru sağlık ve güvenlik ekipmanına sahip olmak, işyerinde sağlık, güvenlik ve güvenliğin neden önemli olduğunu destekleyen ve doğrudan yaralanmaları ve etkileri önemli ölçüde azaltabilen bir iş yeri kültürü oluşturmak çok önemlidir.

Prive Sigorta ile tüm kaygılarınızı bir kenara bırakın ve geleceğe sağlam adımlarla ilerleyin!

Tel: 0(850) 811 94 00

E-Posta: info@privesigorta.com

Prive Sigorta
Mobil Uygulamamız Çok Yakında!

Yepyeni özellikleriyle hayatınızı kolaylaştıracak uygulamanızı indirin, işlemlerinizi 7/24 gerçekleştirin.