arrow-alt-down arrow-down arrow-left-large arrow-left arrow-right-large arrow-right arrow-up chevron close expand link

Nasıl Tasarruf Edebilirsiniz?

Tasarruf ederek sahip olduklarınızı korumanın en iyi yolu nedir?

"Para biriktirmek" işin temelinde çok basit bir eylemdir: Çok fazla harcama yapmayın ve paranızı bir tasarruf hesabına yatırın. Ancak bu işlem bazen gerçekten çok zor olabilir. Sonuçta, dikkatimizi ve cüzdanımızı cezbetmeye çalışan çok fazla dikkat dağıtıcı şey var.

Gerçek şu ki, para biriktirmeye başlamadan önce her şeyin mükemmel bir şekilde yolunda olmasını beklemeye ihtiyacınız yok. Başlamak için doğru zamanı beklerseniz, asla para biriktirmeye hazır olamayacaksınız. Para biriktirmeye başlamak için en iyi zaman şimdiki zamandır.

Para biriktirmenin sayısız yolu vardır. Maliyetleri düşürmenize ve kısa sürede paradan tasarruf etme yolunda ilerlemenize yardımcı olacak bazı para tasarrufu ipuçlarını sıralayalım.

Düzenli olarak tasarruf edin. Maaşınızın bir kısmını tasarruf hesabınıza aktarın veya tasarruf hesabınıza her ay otomatik olarak geçecek bir transfer emri oluşturun.

Kredi kartı kullanmaktan kaçının. Şimdi işleri kolaylaştırsa da faturalarınızı ödemek için kredi kartı kullanmak yalnızca gelecekte aylık ödemelerinizi artıracaktır.

Sahip olduğunuz hizmetleri daha düşük paketlere geçirebilirsiniz. Daha ucuz bir TV yayın paketine geçebilir veya TV kanallarını ücretsiz izlemeyi tercih edebilirsiniz. Cep telefonunuz varsa sabit hattınızı iptal ettirebilirsiniz.

Paket servis siparişinden kaçının. Siparişlerinizin tutarı yüksek olmasa bile, sık sık dışardan yemek sipariş etmek size pahalıya patlayacaktır. Haftada bir de 50 TL'lik bir pizza siparişi size yılda 2.600 TL'den fazlaya mal olacaktır.

Market alışverişinizi azaltın. Her ay marketlerde gerçekte ne kadar harcadığınızı öğrenirseniz şok olabilirsiniz. Bu küçük satın alımlar her ay bütçeyi yükseltecektir. Liste yaparak alışverişe çıkın ve listesi dışındaki hiçbir ürünü almayın.

Sigorta planlarınızı kontrol edin. Tüm planlarınızın kapsamını tekrar gözden geçirin. Paranızı boşa harcıyor olabilirsiniz ya da ödediğiniz tutarı göz önüne aldığınızda yeterince kapsamlı korunma paketlerini almamış olabilirsiniz. Prive Sigorta, mümkün olan en iyi teminatı en uygun fiyata bulmanıza yardımcı olabilir.

Ne de olsa para biriktirmek disiplin ve bir miktar fedakârlık gerektirir. Ancak, mali açıdan doğru olanı yapmak söz konusu olduğunda, sadece tasarruf etmeniz gerektiğini bilmek yeterli değildir. Para biriktirmenin önemine rağmen, çoğumuz bu birikimleri ve varlıkları korumada pasif kalıyoruz.

Uzun süredir biriktirmek için uğraştığınız varlıklarınızı gerektiği gibi korumazsanız, çok hızlı bir şekilde yok olabilirler. Kişisel varlıklarınızı riske atmayın! Şimdi zaman kaybetmeden gayrimenkul ve taşınabilir varlıklarınızı korumak için Prive Sigorta tarafından sunulan standart bir ev ve otomobil sigortası alabilirsiniz.

Sunduğumuz farklı hizmetleri görüşmek ve bir sigorta teklifi almak için ekibimizi arayabilirsiniz.

Tel:
0(850) 811 94 00

E-Posta:
info@privesigorta.com
musterihizmetleri@privesigorta.com

Prive Sigorta
Mobil Uygulamamız Çok Yakında!

Yepyeni özellikleriyle hayatınızı kolaylaştıracak uygulamanızı indirin, işlemlerinizi 7/24 gerçekleştirin.