arrow-alt-down arrow-down arrow-left-large arrow-left arrow-right-large arrow-right arrow-up chevron close expand link

Sigorta Şirketleri Z Kuşağının Gereksinimlerine Nasıl Uyum Sağlayabilir?

Sigorta şirketleri, müşterileri için kişiselleştirilmiş ürünler yaratarak daha fazla bireysellik ile ayakta kalabilirler, ancak bir sigorta şirketi bireysel sigorta kapsamı sunmayı nasıl başarabilir?
Sigortacılar, sıradan bir sigorta ürünü sunmak yerine bireysel bir ürünü bir sigorta avantajıyla ilişkilendirebilir. Bireysellik için daha fazla yatırım yapmak isteyen müşteriler daha yüksek primi tercih edeceklerdir. Sigortacının ettiği fayda, bireysel sözleşmelerin ölçeklenebilirliğinde, müşteri için genişletilmiş hizmette yatmaktadır.

Hem çevrimiçi hem de çevrimdışı varlığın ortaya çıkan yeni dünyası ile tüketiciler, ürünleri her zaman her yerde tüketebilmeyi bekliyor. Mağaza çalışma saatleri her yer de çevrimiçi alışveriş yapabilen tüketiciler için anlamsızdır. Bu nedenle, sigorta şirketlerinin normal çalışma saatleri dışında çevrimiçi ürünler sunması giderek daha da önemli hale geliyor. Bu nedenle, sigorta şirketlerinin normal çalışma saatleri dışında çevrimiçi ürünler sunması giderek daha önemli hale geliyor. Bir tüketici yeni bir bisiklet satın aldığında, doğrudan sigorta şirketinin web sayfası aracılığıyla da sigorta ettirmek isteyebilir. Bu durumda, bireysel sigorta kapsamı fikri, doğrudan sigortacılık fikri ile karıştırılır. Bununla birlikte, Z kuşağı çevrimiçi satın aldığında, bir sigorta şirketi doğrudan satış noktasında büyük çevrimiçi satıcılarla çalışabilir ve satın almayla birlikte gelen bir seçenek olarak doğrudan sigorta sunabilir. Diğer bir sorun, değişen politikalar açısından tüketicilerin artan oynaklığıdır. Sigortacılar, sözleşmeleri gelecekte 7/24 iptal dönemlerine daha fazla bağlamayı düşünmelidir. Bu seçenek günümüzde bazı sağlayıcılar tarafından zaten sunulmaktadır ve özellikle sorumluluk ve ev sigortasında günlük iptal edilebilir sözleşmelerin mevcudiyeti giderek artmaktadır.

Z kuşağı değişime diğer tüm nesillerden daha açıktır. Başka herhangi bir neslin yaptıklarının üzerine inşa etme, devrim yaratma ve sigorta dünyasını değiştirme liyakatine sahipler. Taze fikirleri olan yeni yetenekleri işe almak sigorta endüstrisindeki kişilerin sorumluluğunda, sigortanın geleceği ise Z kuşağının omuzlarındadır.

Tel: 0(850) 811 94 00

E-Posta: info@privesigorta.com

Prive Sigorta
Mobil Uygulamamız Çok Yakında!

Yepyeni özellikleriyle hayatınızı kolaylaştıracak uygulamanızı indirin, işlemlerinizi 7/24 gerçekleştirin.