arrow-alt-down arrow-down arrow-left-large arrow-left arrow-right-large arrow-right arrow-up chevron close expand link

Teknoloji ve Sigorta Sektörünün Dönüşümündeki Rolü

Sigorta Firmaları hizmetlerini artık her zamankinden daha fazla akıllı telefon, mobil uygulamalar ve web siteleri aracılığıyla sunuyor. İletişim modelleri köklü bir değişimin eşiğinde.

Riski değerlendirmek, talepleri hızlandırmak ve müşterilere değer yaratmak için geniş veri odaklı iç görülere her zamankinden daha fazla ihtiyaçları var. Sektör, daha önce kullanılmayan alanlarda değer yaratan sürekli yeni ve yenilikçi ürünlerle kendini geliştiriyor.

"Canlı görüntülü konuşma" ile danışmanlık, sanal başvuruları taleplerinin hızlanması, daha hızlı “Müşterini Tanı” doğrulaması ve işe alım gibi birçok süreç pandeminin de hızla geliştirdiği dijital dünya ile sigorta sektörün normları arasına hızlı bir giriş yaptı.

İşlevselliği geliştiren, gerçek zamanlı veri sahtekarlığını veya hatayı azaltan yapay zeka destekli teknolojilerle; sigorta şirketleri müşterileri için özel olarak hazırlanmış güvence teminatları oluşturuyor. Bu kişiye özel teklifler her geçen gün sağladıkları fiyat avantajları ile tüketiciler için daha cazip bir alışveriş ortamı yaratacak.

Bu eğilimler, başarılı bir şekilde faaliyet gösterebilmek için sigortacıların işletim modellerinde çok daha radikal değişiklikler yapmalarını gerektirecek. Günümüzdeki gelişmeler, Avrupa ve Kuzey Amerika'daki daha gelişmiş "insurtech" pazarlarında tanık olunan dijital dönüşümlerin birer yansıması.

Müşterilerin ilgi alanları ve tercihleri gelişmeye devam ettikçe inovasyonun geleceği umut verici görünüyor. Bu nedenle Prive Sigorta gibi teknolojiden güç alan sigorta şirketleri, tekliflerini yüksek teknolojili sigorta ürünlerine olan talebe göre güncelleyecekler.

Daha gelişmiş bilgi teknolojileri yeteneklerine sahip Prive Sigorta, çeviklik, büyüme ve maliyet oranları açısından sahip olduğu avantajları müşterilerine de yansıtacak. Prive Sigorta misyonu doğrultusunda; Teknolojik gelişmeler ışığında tasarladığı yenilikçi ürünleri müşteri odaklı sigortacılık hizmeti sunmak için kullanacak.

Prive Sigorta ve yenilikçi ürünlerimiz hakkında daha fazla bilgi almak için bizi arayabilirsiniz.

Tel: 0(850) 811 94 00

E-Posta: info@privesigorta.com

Prive Sigorta
Mobil Uygulamamız Çok Yakında!

Yepyeni özellikleriyle hayatınızı kolaylaştıracak uygulamanızı indirin, işlemlerinizi 7/24 gerçekleştirin.