arrow-alt-down arrow-down arrow-left-large arrow-left arrow-right-large arrow-right arrow-up chevron close expand link

Z Kuşağı Hakkında Ne Biliyoruz?

1996 yılından sonra doğan Z kuşağı, internet ve akıllı telefonların kullanımıyla büyüyor. Bu nedenle, bu nesil, bir önceki nesile göre bilgiye daha hızlı ve kolay erişime sahip. Bazı şeyleri öğrenmek isterlerse ansiklopedi yerine Google'ı rahatlıkla kullanabiliyorlar. Sonuç olarak, birçok bilgi kaynağını toplamada ve günlük yaşamda yollarını bulmada çok daha hızlılar. Bunun iş ve sosyal etkileşim üzerinde büyük etki ve farklılıklar yarattığını gözlemlemek kaçınılmaz oluyor.

Daha önce şirketlerin reklam faaliyetleri daha çok TV ve web sitelerinde gösteriliyordu, ancak söz konusu nesil YouTube veya Instagram'ı ortak reklam mecraları olarak kullanıyor. Bu ilk “dijital yerli” neslin çevresinden yeni ve daha yüksek beklentileri var. Bu grup için bireysellik, kendilerine odaklanmaktan daha önemlidir. Çatışmaları çözmek ve bunlardan kaçınmak için Z Kuşağı, artıları ve eksileri analiz ediyor ve dikkate almaya çalışıyor. Bu sadece mevcut pazarlama trendlerini etkilemekle kalmıyor, aynı zamanda sigorta dünyasını da değiştiriyor.

Sigorta sektörü, bu grubun bilgiye daha geniş ve daha iyi erişime sahip olduğunun farkına vardı. Z Kuşağı müşteriler, bir sigorta poliçesine karar vermeden önce, konunun uzmanı olabilmek için önceden çeşitli kanallardan mümkün olduğunca fazla bilgi ediniyorlar. İnternet sayesinde bilgiye erişimde sınırları yok. Z Kuşağı ürünlere karar verirken; fayda, katma değer ve sürdürülebilirlik önemli bir rol oynayacaktır.

Çoğunlukla sağlıklı oldukları, evleri veya araçları olmadığı için normalde herhangi bir sigorta türü satın almayı düşünmüyorlar. Ama sigorta sektörü, Z kuşağının benzersiz kapsam ihtiyaçlarını ve uzun süreli gelir artışını ve müşteri memnuniyetini en üst düzeye çıkarmak için kurumsal markalarla nasıl etkileşim kurduklarını anlamaya çalışmalı.

Bu hedef grup olgunlaştıkça zevklerini ve tercihlerini belirleyecekler. Bu kuşağın ihtiyaçlarına öncelik veren sigorta şirketleri, gelecekte kendilerini yalnızca yaşlanan Z kuşağının güvenilir sigortacıları olarak kabul ettirmekle kalmayacak, aynı zamanda bugün eski kuşaklar üzerinde daha da etkili olacaklardır.

Tel: 0(850) 811 94 00

E-Posta: info@privesigorta.com

Prive Sigorta
Mobil Uygulamamız Çok Yakında!

Yepyeni özellikleriyle hayatınızı kolaylaştıracak uygulamanızı indirin, işlemlerinizi 7/24 gerçekleştirin.